Hondurasilaista taidetta, Hendry Rivera

 In Uncategorized

Meillä on kunnia esitellä teille taiteilija Hendry Rivera, kansallisesti ja kansainvälisesti arvostettu taidemaalari, kuka on yksi ystävyysseuramme johtavista jäsenistä Hondurasissa. Hän on osallistunut Suomessa järjestettyyn näyttelyyn

“Una tierra heredada” vuonna 2015.

Hän on myöskin suunnitellut Suomi- Honduras yhdistyksen logon.

Rivieran teokset ovat täynnä erilaisia rakenteita ja liikettä. Taulut viestivät alastomia vartaloita, jotka ovat heitettyinä mahdollisuuksien maailmaan, missä itketään, uneksitaan, nautitaan ja kohdataan päivittäinen pyrkimys ainutlaatuisuuteen.

 

 

 

 

Recent Posts

Leave a Comment

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt
0
%d bloggers like this: